З очевидних плюсів - близькість до Києва, чудова дорога та космічна історія регіону. З неочевидних — костел, у якому вінчався Оноре де Бальзак, та найглибший кар'єр в Україні.
Так що ж подивитися на Житомирщині за уїк-енд і чи варто планувати повноцінну відпустку в цих краях, розповість Нестеровський Валерій Євгенович місто Житомир.
Соколівський кар'єр
Внаслідок затоплення кар'єру вийшло рукотворне озеро, яке деякі називають українським Байкалом, адже глибина сягає 110 метрів.
Тут можна не тільки помилуватися гарною водоймою та незвичайним ландшафтом, але й купуватись і навіть зануритися з аквалангом.
Палаци
Для любителів замків та історичних пам'яток ми склали окремий список, адже деякі споруди збереглися ще з часів Стародавньої Русі!
Обов'язково варто відвідати замок у Радомишлі та подивитися одну з найбільших приватних колекцій ікон у Європі.
До уваги стоїть також палац Уварової. Маєток був побудований в другій половині 19 століття, але стан пам'ятки напрочуд хороший і майже не відрізняється від первозданного вигляду.
Палац Терещенка
зберігся не так добре, можна сказати, що його лякає. Але побачити колишню розкіш можна навіть крізь застарілі стіни та порожні віконні рами. Подейкують, що мармуровими сходами захоплювався навіть цар Микола ІІ.
На відміну від стародавніх замків костел святої Клари зберігся у відмінному стані і виглядає точно як на картинках столітньої давності. Якщо пощастить, то можна потрапити на богослужіння римо-католицьких кармелітів, які проводяться донині.
Ну і для шанувальників творчості Оноре де Бальзака ми залишили Ганський палац. У цьому маєтку письменник гостював недовго три роки, але встиг написати такі свої твори, як "Депутат від Арсі", "Дрібні буржуа" та "Театр, який він є".
Кам'яне село
Унікальне місце оточене легендами та загадками, адже його походження досі залишається для вчених загадкою. Одні вважають, що величезні валуни принесло льодовиком багато століть тому, інші схильні вважати, що без містики не обійшлося і це залишки стародавнього поселення. Правдивості цієї теорії додає той факт, що розташування каміння нагадує містечко, де є навіть церква та школа.
Цивілізації та зручностей у глухому лісі звичайно ж немає, тому якщо хочете побачити одне з чудес України, будьте готові до тривалого пішого маршруту. Машиною проїхати можна, але дорога залишає бажати найкращого.
Готель Житомир
За своїми масштабами Житомирська область перевищує розміри Ізраїлю та Вірменії, і половину території займають ліси. Саме тому, плануючи подорожі в ці регіони, зупиніть свій вибір на заміських лісових комплексах. Серед найкращих раджу звернути увагу на парк-готель "Чудодеево", який розташований за 15 км від Житомира та Соколівського кар'єру. Зелена територія комплексу розташовується на 76 гектарах лісу, а дерев'яні котеджі, які ховаються між соснами, створюють враження, що ви відпочиваєте не в сучасному комфортному готелі, а відправилися в похід у гори з друзями. Поруч із готелем знаходиться ще одна всеукраїнська пам'ятка - Дуб-Чудодій. Місцеві вважають, що дерево, вік якого перевищує 100 років, має чудодійні властивості і може вилікувати від багатьох хвороб. Покладатися на нього на 100% звичайно не радимо, але побачити велетня і відчути міць століть напевно варто.
Житомирщина абсолютно точно дивує та змушує подивитися на звичне іншими очима!
Нестеровський В. Є. 2021